تشخیص ترکیدگی لوله | لوله بازکنی | لوله کشی ساختمان
مقالات

مقالات

روش های خانگی و موثر برای پیشگیری و بازکردن لوله سینک و ... - 5.0 out of 5 based on 7 votes

اگر لوله فاضلاب ظرف‌شویی بگیرد ممکن است با لوله بازکنی تماس بگیرید و مجبور شوید مبلغ زیادی را از جیب هزینه کنید و هم وقتتان تلف شود تا گرفتگی لوله برطرف شود و دوباره بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید. اما با توجه به برخی نکات می‌توانید از این اتفاق جلوگیری کنید. در ادامه به برخی از این موارد اشاره می‌کنیم.

    روغن دشمن اصلی لوله‌های فاضلاب است. روغن گرچه در نگاه اول مانند آب مایع است، اما اگر گرمای خود را از دست دهد جامد می‌شود. به همین دلیل نباید ته‌مانده‌ روغن مایع را داخل سینک ظرف‌شویی بریزید. البته ظرف‌های کثیف خودشان چربی‌هایی دارند و نمی‌توان مانع از ورود آن‌ها به لوله‌ فاضلاب شد. به همین دلیل حتما بعد از شستشوی ظروف چرب مقداری آب داغ در لوله بریزید تا جلوی خنک شدن چربی‌هایی را بگیرد که وارد لوله شده‌اند.
روغن نباید با آب سرد همراه شود چون در این صورت به جامد تغییر حالت داده و به دیواره لوله می‌چسبد.

ساده ترین راه های بازکردن لوله فاضلاب ،ظرفشویی و حمام - 5.0 out of 5 based on 6 votes

گرفتگی لوله فاضلاب ظرفشویی و حمام یکی از مشکلاتی است که در خانه با آن روبرو می شویم

،در این بخش بهترین راهکار برای بازکردن لوله فاضلاب را به شما آموزش می دهیم .

در مورد گرفتگی و مشکلات لوله فاضلاب همه ما علائم اخطار را میدانیم، راه آب سینک ظرفشویی و یا به چرخش و پایین رفتن آب از ساق پایتان در حمام توجه کنید و بوها ، بوهای تند و ناخوشایند اینها همه نشانه آن است که احتمالا بزودی با گرفتگی فاضلاب مواجه خواهید شد و یک روز می بینید راه آب کاملا بسته شده است پس لازم است که سریعا وارد عمل شوید .بازکردن لوله فاضلاب
خب !موهای اضافه و مواد چرب و چسبناک سطح فاضلاب را تمیز کردید هیچ اتفاقی نیفتاد حالا سعی میکنید مثل یک لوله کش عمل کنید اما فایده ندارد اما چه اتفاقی می افتد که این گرفتگی باز نمیشود؟ و یا بهتر است بگوییم چه کنیم که این گرفتگی ها سریع تر باز شوند ؟ در ادامه این بخش از سایت ترکیدگی لوله 10 راه حل با تاثیر قطعی برای بازکردن لوله فاضلاب در این مورد پیشنهاد خواهیم کرد.
لوله بازکنی فوری | لوله بازکنی | لوله بازکنی تهران شبانه روزی - 3.6 out of 5 based on 59 votes
نکات پیشگیری از ترکیدگی لوله آب – ابزارهای نشتیابی ترکیدگی لوله - 4.5 out of 5 based on 8 votes

لوله آب خونه شما ترکیده ؟

روش های ساده برای پیشگیری از ترکیدگی لوله آب، ابزارها و روش های تشخیص محل دقیق ترکیدگی و نشتی لوله آب

را در این مطلب تقدیم شما خواهیم کرد.راستی اگر با ترکیدگی لوله آب مواجه بشیم باید چکار کنیم؟ در این مقاله میخوایم علت ترکیدگی لوله آب و راه حل هایی برای پیشگیری از اون رو توضیح بدیم.

آن چه در این مطلب بررسی اونا میپردازیم:

 • علت ترکیدگی لوله آب
 • چه زمانی احتمال ترکیدگی لوله آب وجود داره؟
 • تشخیص ترکیدگی لوله آب
 • پیشگیری از یخ زدگی و ترکیدگی لوله آب
 • توصیه های شرکت آب و فاضلاب (آبفا)
علت نشت لوله آب ، شوفاژ و روش نشت یابی لوله - 5.0 out of 5 based on 25 votes

تشخیص ترکیدگی لوله و نشت یابی لوله آب تا چه عمقی امکان پذیر است؟
تشخیص ترکیدگی و نشت یابی لوله آب به کمک دستگاه صوتی تا حدود ۴۰ سانتی متر به عمق زمین را تشخیص می دهد و نباید انتظار بیشتری از این دستگاه داشت.
مگر اینکه میزان نشت لوله بسیار زیاد باشد و صوتی که ایجاد میکند با دستگاه قابل تشخیص باشد. این دستگاه قابلیت تشخیص نشت یابی در ساختمان و نشت یابی صنعتی و… مورد استفاده قرار می گیرد.

نشت یابی لوله آب

 

نشت یابی لوله آب
 
دقت تشخیص دستگاه نشت یاب لوله آب چقدر است؟

این دستگاه ها یا محل را پیدا می کنند یا اگر پیدا نکنند با دقت کمتر از ۱۰ سانتی متر نقطه سوراخ شده لوله آب را تشخیص می دهد.
پس از نشت یابی و پیدا کردن محل ترکیدگی لوله آب چه باید کرد؟

اگر نم و رطوبت به وجود آمده در ساختمان در اثر نشت یا ترکیدگی لوله آب باشد حتما باید قسمت سوراخ شده لوله را پیدا کرد و تعمیر کرد و یا شاید نیاز به عوض کردن قسمتی از لوله کشی ساختمان باشد.

شاید چند سانتی متر از لوله را بشود عوض کرد یا کل لوله ساختمان را باید عوض کنید پس باید به خوبی نشت لوله را تشخیص داد و نشت یابی کرد.

اقدامات اضطراری هنگام ترکیدن لوله آب 09199868903 - 4.0 out of 5 based on 9 votes

اقدامات لازم در هنگام ترکیدن لوله آب

این امکان که لوله‌ها در صورت عدم اجرای راه‌های پیشگیری از ترکیدن لوله، دچار آسیب شوند ، بسیار شایع میباشد ، بارها شده به علت هاب بسیار جزئی که حتی به چشم نمیایند خانه های زیادی دجار آبگرفتگی شده و خسارات زیادی دیده اند ، حالا بیایم و باهم بررسی کنیم که اگر لوله آب ساختمان دچار نشتی شد چیکار کنیم یا اگر لوله آب ساختمان ترکید چیکار کنیم ، اگر شما هم مانند بسیاری دیگیر درگیر ترکیدگی یا نشتی لوله آب شدید باید اقدامات ابتدایی را سریع انجام دهید و از خسارت ناشی از آبگرفتگی بکاهید.

ابتدا به دنبال علائم ترکیدن لوله آب باشید.یکی از علائم ترکیدگی لوله آب در خانه ها لکه‌های خیس روی دیوارها و سقف و کف اتاق‌ها میباشد. کم شدن فشار آب و یا شنیدن صداهای مشکوک نیز می‌تواند از نشانه‌های مربوط به ترکیدن لوله آب باشد.

اگر فکر می‌کنید لوله آب شما دچار آسیب شده است، بهتر است اقدامات زیر را انجام دهید

 1. ابتدا شیر فلکه اصلی را ببندید.
 2. شیرها را باز کنید تا هیچ آبی درون لوله‌ها نباشد. از طرفی
 3. از سوئیچ‌ها و کنتور برق فاصله بگیرید آب می‌تواند به راحتی رسانا‌ی جریان برق شود.
 4. اگر شکستگی لوله‌های آب در داخل خانه نیستند و در خیابان هستند سریع با شرکت آب تماس بگیرید تا خطر ایجاد نشود.
 5. به محض اینکه توانستید آب اضافی را خارج کنید تا آسیب کمتری ایجاد کند
 6. با در دست داشتن قبض آب به منظور استفاده از شماره اشتراک برای ثبت مشکل با ۱۲۲ تماس بگیرید و پس از برقراری ارتباط با کارشناسان پاسخگوئی حتما" شماره پیگیری خود را دریافت و تا حصول نتیجه نزد خود حفظ کنند
 7. در هنگام تماس با مرکز ۱۲۲، سئوالات کارشناسان را جدی گرفته و نهایت همکاری را در ارائه پاسخ صحیح به این پرسش ها انجام دهند تا از گمراهی آنان جلوگیری شده و در اسرع وقت نسبت به رفع حادثه اقدام شود.  
بهترین و مرغوبترین لوله ها برای تاسیسات آب و فاضلاب خانه ها - 4.3 out of 5 based on 6 votes

امروزه با وجود ساختمان سازی‌های بسیار زیاد در کشور، طبیعتاً میزان استفاده از لوله کشی ساختمان نیز افزایش یافته است. لوله کشی های سنتی قطعاً جواب گوی نیازهای این دوره نخواهد بود. به همین دلیل در ساختمان‌های مدرن از لوله کشی مدرن و لوله هایی مثل لوله گالوانیزه و لوله چدنی استفاده می‌شود.

نوع استفاده از لوله می‌تواند تعیین کند بهترین مدل برای کار مورد نظر شما کدام لوله است؟ سعی داشته باشید از بین لوله‌هایی که استفاده می‌کنید بهترین و باکیفیت ترین آن‌ها را انتخاب کنید. بهترین لوله‌ها با بالاترین کیفیت لوله‌هایی هستند که توسط عالی‌ترین و بهترین مواد اولیه به وسیله مدرن ترین ماشین آلات به روز دنیا تولید شده باشد و با آخرین استاندارهای داخلی و خارجی منطبق باشد.

حال می‌خواهیم برای شما لوله‌های ساختمانی و لوله‌های تأسیسات را شرح دهیم. در تأسیسات ساختمان‌ها معمولاً لوله‌های متفاوتی به کار برده می‌شود که می‌توان از نظر جنس، کاربرد و نحوه اتصال به انواع مختلفی آن‌ها را تقسیم کرد. هر یک ازلوله های ساختمانی را باید در جای خود به کاربرد زیرا لوله کشی ساختمان یک بخش بسیار مهم در ساخت و ساز بنا است به همین جهت از اهمیت بالایی برخوردار است.  لوله کشی ساختمان دارای انواع مختلفی بخش است که شامل موارد زیر می‌شود.

 1. لوله کشی آب گرم و سرد
 2. لوله کشی شوفاژ و پکیج
 3. لوله کشی فاضلاب
 4. لوله کشی گاز

لیستی که در بالا برای شما نام بردیم بخشی از انواع لوله ساختمان است. دقت داشته باشید مواردی که نام بردیم بخش‌های لوله کشی ساختمان است و هر یک از این لوله‌ها انواع مختلفی دارد و جنس هر لوله مناسب برای همان بخش از لوله‌ کشی ساختمان است. هر لوله‌ای که در یک بخش از تأسیسات به کار می‌رود دارای مزایا و  معایب مختص خود است. در ادامه برای شما توضیحات بیشتری در رابطه با لوله کشی ساختمان و انواع لوله در تأسیسات ارائه خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

آموزش نحوه لوله کشی ساختمان - 4.6 out of 5 based on 17 votes

با توجه به رشد روز افزون صنعت ساختمان و استفاده از لوله ها جهت سرمایش، گرمایش، ابرسانی، گازرسانی و فاضلاب، آموزشگاه دانش تاسیسات با هدف بالا بردن سطح علمی و کمک به آموزش حرفه ای علاقه مندان به این رشته، دوره آموزشی  تاسیسات و لوله کشی ساختمان  را برگزار می کند.

 آموزش اصول اجرای نحوه لوله کشی ساختمانی(آب و فاضلاب) و لیست قیمت 

در شبکه‌های آبرسانی سیستم منبع، آب را دریافت کرده و به سمت سیستم توزیع به حرکت در می‌آورد. ممکن است آب از یک نهر یا چشمه، یک دره سطحی یا عمقی یا از یک مخزنی که آب‌های سطحی در آن ذخیره می‌شوند دریافت شود. سیستم فاضلاب شامل لوله‌ها و تجهیزاتی است که فاضلاب را از ساختمان به سمت محل تخلیه یا دفع حمل می‌کنند. در ادامه روش نصب و لوله‌ کشی آب و فاضلاب توضیح داده می‌شود.

چرا لوله آب ساختمان دچار ترکیدگی میشود ؟ - 3.5 out of 5 based on 2 votes

دلیل ترکیدگی لوله آب ساختمان علت نشت لوله آب ، فاضلاب و شوفاژ

در رابطه با مسئله ترکیدگی لوله ساختمان ها در ابتدا باید نوع و جنس لوله را مشخص کرد چرا که امروزه لوله ها انواع مختلفی دارند ک هر کدام نقاط ضعف و قوت متفاوتی دارند که بسته به آن، لوله کشی انجام می شود. در ادامه به بررسی لوله ها و دیگر عوامل تأثیرگذار بر ترکیدگی لوله ساختمان ها می پردازیم.مشکل ترکیدگی لوله آب ، ترکیدگی لوله شوفاژ ، موتورخانه و فاضلاب جزء مشکلاتی است که هر از چندگاهی برای هر ساختمانی اتفاق می افتد.ممکن است این ساختمان ، قدیمی و یا حتی نوساز باشد.ترکیدگی لوله ساختمان از دسته مشکلاتی است که هر از چند گاهی برای ساختمان های قدیمی و یا نوساز اتفاق می افتد. در خصوص ترکیدگی لوله ساختمان موارد مختلفی دخیل هستند که یکی از آن ها نداشتن دانش کافی و لازم فنی کاران لوله کشی در خصوص لوله ها و ندانستن نقاط ضعف و قوت لوله ها می باشد که همین ضعف ها و کمبود ها در دانستن منجر به ترکیدگی لوله ساختمان ها می شود.

تشخیص نم و رطوبت | رفع نم و رطوبت - 4.5 out of 5 based on 22 votes

علت های به وجود آمدن نم ، تشخیص نم و رطوبت و روش رفع نم و رطوبت

شاید تا به حال برای شما هم پیش اومده که گوشه ای از سقف ترک خورده باشه و یا ریزش گچ داشته باشه و شما شک کرده باشید که لوله واحد بالای ترکیده باشه و یا نم داده باشه تشخیص و رفع نم و رطوبت یکی از مشکلات بسیار جدی است که امروزه آپارتمان نشین ها و صاحبان منازل شخصی با آن دست و پنجه نرم میکنند .عوامل بسیار زیادی در ایجاد نم و رطوبت در ساختمان ها دخیل هستند و در صورت عدم تشخیص به موقع و برطرف نکردن آن می تواند خسارات فراوان و جبران ناپذیری به واحدهای ساختمانی وارد کند .  از مهم ترین و بارزترین آثار نم و رطونت ، تغییر رنگ و فرو ریختن گچ سقف یا دیوارها ، ایجاد بوی نم و رطوبت  می باشد و پوسته دادن گچ و رنگ دیوار و باز شدن پسب کاغذدیواری ها میباشد . رفع نم و رطوبت یکی از پردردسر ترین کارهایی است که ساکنین ساختمان ها با آن مواجه هستند . نم و رطوبت از رایج ترین مشکلات وارده به بنا می باشد که غالباً در محل های مختلفی مثل دیوارهای بیرونی ، سقف ، سرویس بهداشتی و حمام و همچنین آشپزخانه به وجود می آید زیرا این مکان ها : 1- رطوبت زیادی دارند  2- به صورت عادی اکثر موارد لوله کشی آب ساختمان در این مکان ها جایگذاری می شوند  3- چون دارای انواع شیر آلات میباشند . برای رفع نم و رطوبت در هر بخش از ساختمان، ابتدا باید علت آن شناسایی و رفع شود. سپس اقداماتی در جهت ترمیم ساختمان (عایق رطوبتی، گچ و نقاشی دیوار) انجام می شود.

تشخیص نم و رطوبت

اینستاگرام
terkidegilole@
تلفن های تماس
آدرس
شمال تهران ، جنوب تهران 
شرق تهران ، غرب تهران
ساعت کاری
شبانه  روزی
لوگوی سایت ترکیدگی لوله
               تشخیص ترکیدگی لوله
               تعمیرات لوله کشی
               رفع نم و رطوبت
               رفع بوی فاضلاب

شرکت فنی تاسیساتی تکنوین یک سامانه هوشمند خدمات تاسیساتی میباشد که با بیش از ۱۰ سال تجربه کار و ارائه خدمات در عرصه تاسیسات ساختمان《تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه ، نشت یابی لوله ، رفع نم رطوبت با دستگاه و ...》راه اندازی شده است.