تشخیص ترکیدگی لوله | لوله بازکنی | لوله کشی ساختمان

اقدامات اضطراری هنگام ترکیدن لوله آب 09199868903

Rate this item
(9 votes)
اقدامات اضطراری هنگام ترکیدن لوله آب 09199868903 - 4.0 out of 5 based on 9 votes

اقدامات لازم در هنگام ترکیدن لوله آب

این امکان که لوله‌ها در صورت عدم اجرای راه‌های پیشگیری از ترکیدن لوله، دچار آسیب شوند ، بسیار شایع میباشد ، بارها شده به علت هاب بسیار جزئی که حتی به چشم نمیایند خانه های زیادی دجار آبگرفتگی شده و خسارات زیادی دیده اند ، حالا بیایم و باهم بررسی کنیم که اگر لوله آب ساختمان دچار نشتی شد چیکار کنیم یا اگر لوله آب ساختمان ترکید چیکار کنیم ، اگر شما هم مانند بسیاری دیگیر درگیر ترکیدگی یا نشتی لوله آب شدید باید اقدامات ابتدایی را سریع انجام دهید و از خسارت ناشی از آبگرفتگی بکاهید.

ابتدا به دنبال علائم ترکیدن لوله آب باشید.یکی از علائم ترکیدگی لوله آب در خانه ها لکه‌های خیس روی دیوارها و سقف و کف اتاق‌ها میباشد. کم شدن فشار آب و یا شنیدن صداهای مشکوک نیز می‌تواند از نشانه‌های مربوط به ترکیدن لوله آب باشد.

اگر فکر می‌کنید لوله آب شما دچار آسیب شده است، بهتر است اقدامات زیر را انجام دهید

 1. ابتدا شیر فلکه اصلی را ببندید.
 2. شیرها را باز کنید تا هیچ آبی درون لوله‌ها نباشد. از طرفی
 3. از سوئیچ‌ها و کنتور برق فاصله بگیرید آب می‌تواند به راحتی رسانا‌ی جریان برق شود.
 4. اگر شکستگی لوله‌های آب در داخل خانه نیستند و در خیابان هستند سریع با شرکت آب تماس بگیرید تا خطر ایجاد نشود.
 5. به محض اینکه توانستید آب اضافی را خارج کنید تا آسیب کمتری ایجاد کند
 6. با در دست داشتن قبض آب به منظور استفاده از شماره اشتراک برای ثبت مشکل با ۱۲۲ تماس بگیرید و پس از برقراری ارتباط با کارشناسان پاسخگوئی حتما" شماره پیگیری خود را دریافت و تا حصول نتیجه نزد خود حفظ کنند
 7. در هنگام تماس با مرکز ۱۲۲، سئوالات کارشناسان را جدی گرفته و نهایت همکاری را در ارائه پاسخ صحیح به این پرسش ها انجام دهند تا از گمراهی آنان جلوگیری شده و در اسرع وقت نسبت به رفع حادثه اقدام شود.  

بهتر است برای تعمیر لوله‌های آب و رفع ترکیدگی و شکستگی آن‌ها با شرکت تاسیساتی تکنوین تماس بگیرید.

اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ترکیدن لوله آب

 1. باید بدانید که کنتور و شیرهای فلکه اصلی ساختمان کجا هستند.
 2. مطمئن شوید که شیرهای بیرونی و لوله‌کشی‌های خارج ساختمان کاملاً عایق شده‌اند و اگر عایق نشده‌اند از عایق‌های حرارتی از جمله پشم شیشه یا فوم برای گرم کردن لوله‌ها در فصول سرد مثل زمستان استفاده کنید.
 3. بهتر است شیرها و اتصالات معیوب را تعمیر و یا تعویض کنید. مناطقی مثل گاراژ و زیر زمین را عایق کنید.
 4. در هنگام لوله کشی ساختمان، از لوله‌های مرغوب و با کیفیت استفاده کنید. مرغوب بودن لوله‌ها باعث می‌شود تا احتمال ترکیدن لوله کاهش یابد.
 5. معمولاً مخزن آب سرد که در برخی از خانه‌ها از آن استفاده می‌شود، یک عامل مهم در ترکیدن لوله است. بهتر است دمای آب در این مخزن‌ها در ۱۲ درجه سانتی گراد نگه داشته شود.
 6. اگر در ساختمانتان از سیستم گرمایشی مرکزی استفاده می‌شود، حتماً آن را مرتباً بررسی و کنترل کنید. سیستم گرمایشی مرکزی موجب می‌شود که هوای گرم در اطراف خانه گردش کند و لوله‌ها را گرم کند و خطر شکستن آن‌ها را کاهش بدهد.
 7. اگر برای مدت زمانی در فصل سرما خانه نیستید، فلکه آب را ببندید، آنگاه شیرهای آب را باز کنید و سیستم لوله‌ها را از آب تخلیه کنید. این کار بسیار مهم است. اگر سیستم گرمایشی خانه شما بدون آب کار می‌کند آن را برای مدتی روشن بگذارید.
 8. از افراد متخصص بخواهید تا هر چند وقت بک بار سیستم لوله کشی ساختمان را بررسی کنند.
 9. بهتر است قبل از درمان از پیشگیری استفاده کنید چون بسیار بسیار هزینه ی کمتری دارد  برای چک کردن تاسیسات آب و فاضلاب میتوانید با ما در تماس باشید
اینستاگرام
terkidegilole@
تلفن های تماس
آدرس
شمال تهران ، جنوب تهران 
شرق تهران ، غرب تهران
ساعت کاری
شبانه  روزی
لوگوی سایت ترکیدگی لوله
               تشخیص ترکیدگی لوله
               تعمیرات لوله کشی
               رفع نم و رطوبت
               رفع بوی فاضلاب

شرکت فنی تاسیساتی تکنوین یک سامانه هوشمند خدمات تاسیساتی میباشد که با بیش از ۱۰ سال تجربه کار و ارائه خدمات در عرصه تاسیسات ساختمان《تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه ، نشت یابی لوله ، رفع نم رطوبت با دستگاه و ...》راه اندازی شده است.