تشخیص ترکیدگی لوله | لوله بازکنی | لوله کشی ساختمان

علت نشت لوله آب ، شوفاژ و روش نشت یابی لوله

Rate this item
(10 votes)

تشخیص ترکیدگی لوله و نشت یابی لوله آب تا چه عمقی امکان پذیر است؟
تشخیص ترکیدگی و نشت یابی لوله آب به کمک دستگاه صوتی تا حدود ۴۰ سانتی متر به عمق زمین را تشخیص می دهد و نباید انتظار بیشتری از این دستگاه داشت.
مگر اینکه میزان نشت لوله بسیار زیاد باشد و صوتی که ایجاد میکند با دستگاه قابل تشخیص باشد. این دستگاه قابلیت تشخیص نشت یابی در ساختمان و نشت یابی صنعتی و… مورد استفاده قرار می گیرد.
نشت یابی لوله آب
 
دقت تشخیص دستگاه نشت یاب لوله آب چقدر است؟

این دستگاه ها یا محل را پیدا می کنند یا اگر پیدا نکنند با دقت کمتر از ۱۰ سانتی متر نقطه سوراخ شده لوله آب را تشخیص می دهد.
پس از نشت یابی و پیدا کردن محل ترکیدگی لوله آب چه باید کرد؟

اگر نم و رطوبت به وجود آمده در ساختمان در اثر نشت یا ترکیدگی لوله آب باشد حتما باید قسمت سوراخ شده لوله را پیدا کرد و تعمیر کرد و یا شاید نیاز به عوض لوله کشی ساختمان باشد.

شاید چند سانتی متر از لوله را بشود عوض کرد یا کل لوله ساختمان را باید عوض کنید پس باید به خوبی نشت لوله را تشخیص داد.

هزینه رفع نشت لوله آب و ترکیدگی و تعمیر لوله کشی آسیب دیده چقدر است؟

قیمت و هزینه تعمیر لوله های آسیب دیده آب ساختمان بستگی به نوع لوله کشی ، عمق لوله کشی و میزان لوله کشی تعمیر و تعویض شده دارد و کارشناسان ما بعد از پیدا کردن نشت لوله قیمت را به شما می گویند و پس از رضایت مندی شما خدمات را شروع می کنند.

نشت یابی لوله آب
آیا می دانید علت نشتی آب از لوله های ساختمان چیست؟

• ترکیدگی لوله آب ، ترکیدگی لوله شوفاژ ، موتورخانه و فاضلاب جزء مشکلات است که برای ساختمان ها اتفاق میفتد چه ساختمان نو باشد یا قدیمی فرق ندارد و دلیل عمده آن به صورت زیر است:

• قرار گرفتن لوله های فلزی در خاک مرطوب باعث خوردگی لوله فلزی شده و باعث ترکیدگی لوله می شود.
• قرار گرفتن دو لوله با جنس متفاوت در کنار هم باعث واکنش شیمیایی و خوردگی لوله ها و سپس باعث نشتی می شود.
• انبساط و انقباض لوله ها فلزی آب گرم مخصوصا در اتصالات لوله شوفاژ که باعث نرم شدن آن می شود.
• افزایش ناگهانی فشار آب در لوله ها مخصوصا در شب که مصرف آب کم است و فشار لوله آب افزایش می یابد.
• اتصالات نا مناسب در لوله های پیلیکا و یا چند لایه

در بیشتر موقع محل دقیق ترکیدگی لوله واضح و مشخص نیست و آثار نم و رطوبت آن مشخص می شود که در این صورت باید از دستگاه تشخیص نشت یابی استفاده کرد
نشت یابی لوله های انتقال آب از کنتور به ساختمان

اگر نشت آب در لوله های انتقال آب بین کنتور تا ساختمان اتفاق بیوفتد، به سختی شناسایی می شوند زیرا این لوله ها معمولا حداقل ۹۰سانتی متر زیر زمین است. گاهی اوقات نشت آب در طول لوله های انتقال آب حرکت می کند و به کنتور آب بر میگردد. اگر در اتاق کنتور آب منزلتان آب جم شده باشد و این آب به دلیل بارندگی نباشد، ممکن است نشتی در لوله های انتقال آب وجود داشته باشد. بیشتر نشت آب لوله های انتقال ممکن است جایی باشد که لوله آب روی زمین می آید و یا وارد ساختمان می شود. اگر خاک این قسمت ها همیشه نمناک باشد، امکان نشت آب در این قسمت ها وجود دارد. اگر نشت آب شدید باشد و یا ترکیدگی لوله آب به وجود آمده باشد، آب به سطح زمین می رسد. برای رفع مشکل نشت آب لوله های انتقال (که بر عهده صاحبخانه است)، قبل از تعمیر باید با سازمان آب فاضلاب تماس بگیرید. برای رفع این مشکل باید از افراد فنی کار و لوله کش استفاده کرد و هرگز خود نسبت به تعمیر لوله اقدام نکنید.
آزمایش نشت یابی شیر آویزان

با انجام آزمایش ساده رنگ بر روی شیر آویزان، می توان به راحتی نشت آب را تشخیص داد. برای انجام این کار مقدار کمی از قرص های رنگی، رنگ های غذایی و یا چند قطره غذا های رنگ دهنده را درون مخزن آب بریزید تا رنگ آب را تغییر دهد. ۱۵ دقیقه صبر کنید. اگر آب رنگی در کاسه توالت ظاهر شد، فلپر نشتی دارد. زمانی این نوع نشت آب اتفاق می افتد که شیر آویزان پوشش آب بند را انجام نمی دهد. پوشش آب بند به دلایل زیر انجام نمی شود.
نشت یابی دستگاه های مرطوب کننده کل خانه

عموماً بیشتر مرطوب کننده های داخل ساختمان دارای سیستم گرمایشی مرکزی تحت فشار هوا هستند. این دستگاهها معمولا به شومینه متصل می شوند و به صورت مستقیم به لوله های انتقال آب وصل می شوند و منبع مدام آب را از تجهیزات مخزن دراختیار میگیرد. این تجهیزات بیشتر شامل سرریزی است. چنانچه شیر پر کننده بسته نشود، به فاضلاب رو زهکش می شود. این امر باعث نشت طی ماه ها و سال ها می شود، بدون اینکه شما متوحه این مشکل شوید. کنترل و بررسی این نوع تجهیزات در فصول گرم اهمیت دارد و منبع آب تجهیزات، در فصول بلااستفاده می بایست قطع باشد.

اینستاگرام

تلفن های تماس

آدرس

شمال تهران ، جنوب تهران 
شرق تهران ، غرب تهران

ساعت کاری

شبانه و روزی
Image
               تشخیص ترکیدگی لوله
               تعمیرات لوله کشی
               رفع نم و رطوبت
               رفع بوی فاضلاب

شرکت فنی تاسیساتی تکنوین یک سامانه هوشمند خدمات تاسیساتی میباشد که با بیش از ۱۰ سال تجربه کار و ارائه خدمات در عرصه تاسیسات ساختمان《تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه ، نشت یابی لوله ، رفع نم رطوبت با دستگاه و ...》راه اندازی شده است.