تشخیص ترکیدگی لوله | لوله بازکنی | لوله کشی ساختمان

علت نشت لوله آب ، شوفاژ و روش نشت یابی لوله

Rate this item
(25 votes)
علت نشت لوله آب ، شوفاژ و روش نشت یابی لوله - 5.0 out of 5 based on 25 votes

تشخیص ترکیدگی لوله و نشت یابی لوله آب تا چه عمقی امکان پذیر است؟
تشخیص ترکیدگی و نشت یابی لوله آب به کمک دستگاه صوتی تا حدود ۴۰ سانتی متر به عمق زمین را تشخیص می دهد و نباید انتظار بیشتری از این دستگاه داشت.
مگر اینکه میزان نشت لوله بسیار زیاد باشد و صوتی که ایجاد میکند با دستگاه قابل تشخیص باشد. این دستگاه قابلیت تشخیص نشت یابی در ساختمان و نشت یابی صنعتی و… مورد استفاده قرار می گیرد.

نشت یابی لوله آب

 

نشت یابی لوله آب
 
دقت تشخیص دستگاه نشت یاب لوله آب چقدر است؟

این دستگاه ها یا محل را پیدا می کنند یا اگر پیدا نکنند با دقت کمتر از ۱۰ سانتی متر نقطه سوراخ شده لوله آب را تشخیص می دهد.
پس از نشت یابی و پیدا کردن محل ترکیدگی لوله آب چه باید کرد؟

اگر نم و رطوبت به وجود آمده در ساختمان در اثر نشت یا ترکیدگی لوله آب باشد حتما باید قسمت سوراخ شده لوله را پیدا کرد و تعمیر کرد و یا شاید نیاز به عوض کردن قسمتی از لوله کشی ساختمان باشد.

شاید چند سانتی متر از لوله را بشود عوض کرد یا کل لوله ساختمان را باید عوض کنید پس باید به خوبی نشت لوله را تشخیص داد و نشت یابی کرد.

هزینه رفع نشت لوله آب و ترکیدگی و تعمیر لوله کشی آسیب دیده چقدر است؟

نشت یابی لوله های آب [با کمترین قیمت نشت یابی لوله آب]

قیمت و هزینه تعمیر لوله های آسیب دیده آب ساختمان بستگی به نوع لوله کشی ، عمق لوله کشی و میزان لوله کشی تعمیر و تعویض شده دارد و کارشناسان ما بعد از پیدا کردن نشت لوله قیمت را به شما می گویند و پس از رضایت مندی شما خدمات را شروع می کنند.

قیمت نشت یابی لوله آب

نشت یابی لوله آب

آیا می دانید علت نشتی آب از لوله های ساختمان چیست؟

• ترکیدگی لوله آب ، ترکیدگی لوله شوفاژ ، موتورخانه و فاضلاب جزء مشکلات است که برای ساختمان ها اتفاق میفتد چه ساختمان نو باشد یا قدیمی فرق ندارد و دلیل عمده آن به صورت زیر است:
• قرار گرفتن لوله های فلزی در خاک مرطوب باعث خوردگی لوله فلزی شده و باعث ترکیدگی لوله می شود.
• قرار گرفتن دو لوله با جنس متفاوت در کنار هم باعث واکنش شیمیایی و خوردگی لوله ها و سپس باعث نشتی می شود.
• انبساط و انقباض لوله ها فلزی آب گرم مخصوصا در اتصالات لوله شوفاژ که باعث نرم شدن آن می شود.
• افزایش ناگهانی فشار آب در لوله ها مخصوصا در شب که مصرف آب کم است و فشار لوله آب افزایش می یابد.
• اتصالات نا مناسب در لوله های پیلیکا و یا چند لایه

در بیشتر موقع محل دقیق ترکیدگی لوله واضح و مشخص نیست و آثار نم و رطوبت آن مشخص می شود که در این صورت باید از دستگاه تشخیص نشت یابی استفاده کرد
نشت یابی لوله های انتقال آب از کنتور به ساختمان

اگر نشت آب در لوله های انتقال آب بین کنتور تا ساختمان اتفاق بیوفتد، به سختی شناسایی می شوند زیرا این لوله ها معمولا حداقل ۹۰سانتی متر زیر زمین است. گاهی اوقات نشت آب در طول لوله های انتقال آب حرکت می کند و به کنتور آب بر میگردد. اگر در اتاق کنتور آب منزلتان آب جم شده باشد و این آب به دلیل بارندگی نباشد، ممکن است نشتی در لوله های انتقال آب وجود داشته باشد. بیشتر نشت آب لوله های انتقال ممکن است جایی باشد که لوله آب روی زمین می آید و یا وارد ساختمان می شود. اگر خاک این قسمت ها همیشه نمناک باشد، امکان نشت آب در این قسمت ها وجود دارد. اگر نشت آب شدید باشد و یا ترکیدگی لوله آب به وجود آمده باشد، آب به سطح زمین می رسد. برای رفع مشکل نشت آب لوله های انتقال (که بر عهده صاحبخانه است)، قبل از تعمیر باید با سازمان آب فاضلاب تماس بگیرید. برای رفع این مشکل باید از افراد فنی کار و لوله کش استفاده کرد و هرگز خود نسبت به تعمیر لوله اقدام نکنید.

 


آزمایش نشت یابی شیر آویزان

نشت یابی شیر آویزان

با انجام آزمایش ساده رنگ بر روی شیر آویزان، می توان به راحتی نشت آب را تشخیص داد. برای انجام این کار مقدار کمی از قرص های رنگی، رنگ های غذایی و یا چند قطره غذا های رنگ دهنده را درون مخزن آب بریزید تا رنگ آب را تغییر دهد. ۱۵ دقیقه صبر کنید. اگر آب رنگی در کاسه توالت ظاهر شد، فلپر نشتی دارد. زمانی این نوع نشت آب اتفاق می افتد که شیر آویزان پوشش آب بند را انجام نمی دهد. پوشش آب بند به دلایل زیر انجام نمی شود.

  1. گیر زنجیره به شیر امکان نشستن کامل شیر را به نشیمن گاه شیر نمیدهد.
  2. پوسیدگی نشیمنگاه شیر
  3. پوسیدگی و تاب داشتن شیر


نشت یابی دستگاه های مرطوب کننده کل خانه

عموماً بیشتر مرطوب کننده های داخل ساختمان دارای سیستم گرمایشی مرکزی تحت فشار هوا هستند. این دستگاهها معمولا به شومینه متصل می شوند و به صورت مستقیم به لوله های انتقال آب وصل می شوند و منبع مدام آب را از تجهیزات مخزن دراختیار میگیرد. این تجهیزات بیشتر شامل سرریزی است. چنانچه شیر پر کننده بسته نشود، به فاضلاب رو زهکش می شود. این امر باعث نشت طی ماه ها و سال ها می شود، بدون اینکه شما متوحه این مشکل شوید. کنترل و بررسی این نوع تجهیزات در فصول گرم اهمیت دارد و منبع آب تجهیزات، در فصول بلااستفاده می بایست قطع باشد.

نشت یابی دستگاه های مرطوب کننده کل خانه

عموماً بیشتر مرطوب کننده های داخل ساختمان دارای سیستم گرمایشی مرکزی تحت فشار هوا هستند. این دستگاهها معمولا به شومینه متصل می شوند و به صورت مستقیم به لوله های انتقال آب وصل می شوند و منبع مدام آب را از تجهیزات مخزن دراختیار میگیرد. این تجهیزات بیشتر شامل سرریزی است. چنانچه شیر پر کننده بسته نشود، به فاضلاب رو زهکش می شود. این امر باعث نشت طی ماه ها و سال ها می شود، بدون اینکه شما متوحه این مشکل شوید. کنترل و بررسی این نوع تجهیزات در فصول گرم اهمیت دارد و منبع آب تجهیزات، در فصول بلااستفاده می بایست قطع باشد.

نشت یابی دستگاه های خنک کننده تبخیری

نشت یابی دستگاه های خنک کننده تبخیری

خنک کننده های تبخیری یا آبی بیشتر در نواحی خشک استفاده می شوند. همانطور که از اسم این دستگاه ها پیداست، این نوع خنک کننده ها از تبخیر آب برای خنک کردن فضا استفاده میکنند. این وسایل اغلب به منابع آب خانگی متصل می شوند. اگر شیر پر کننده مخزن درست عمل نکند منجر به ورود مستمر آب به داخل مخزن دستگاه می شود و از لوله سرریز به  بیرون زهکش می شود. اغلب نشت خنک کننده ها برای ماه ها و سالها پنهان می ماند و شما به راحتی قادر به تشخیص این مشکل نیستید. چراکه لوله سرریز در بیشتر موارد به زهکش فاضلاب وصل می شود. اینگونه نشتی ها به راحتی با تعمیر و یا تعویض شیر پر کننده، پمپ های گردش مجدد، لوله های آب و یا با بستن تجهیزات در فصولی که از دستگاه استفاده نمی شود قابل کنترل و تعمیر می باشد.

نشت یابی استخر و منبع آب 

نشت یابی استخر و منبع آب

طبق اطلاعات جمع آوری شده حدود ۵% از کل استخرها دارای نشتی آب هستند. بطوری که یک نشت سوزنی و بسیار ریز در سیستم لوله کشی آب استخر با فشار ۴۰ psi، به طور متوسط ۹۷۰ گالن آب معادل ۳۷۶۲ لیتر را در یک روز هدر می دهد. با این وجود می توان دریافت که کوچکترین نشت آب در استخر می تواند صدمات و آسیب های زیادی را برای شما به وجود بیاورد که یکی از آنها هزینه های هنگفت قبض آب و هزینه های مربوطه برای تعمیر لوله کشی و استخر خواهد بود.

از نشانه ها و علایم مبنی بر وجود نشتی در استخر می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  1. افت ۱/۸ اینچی یا ۳۲ میلی متری و یا بیشتر سطح آب در هر روز
  2. شل و ول شدن موزاییک ها و کاشی های جداره استخر
  3. ته نشست سازه آب معدنی و یا  کل استخر
  4. ایجاد شکاف و ترک های کوچک و بزرگ روی سکو و عرشه استخر
  5. تشکیل خیلی سریع جلبک ها درون استخر در حالی که تصفیه شیمیایی به تازگی انجام شده است
  6. نمناک و خیس بودن مداوم خاک اطراف استخر و منبع آب مورد نظر

برای کنترل نشت استخرها و منبع های آب می توانید یک دلو را در آخرین پله قرار دهید و آن را پر از آب کنید. یک قطعه سیمان را بیرون و داخل دلو قرار دهید. سطح آب استخر یا منبع و نیز سطح آب دلو را علامت بزنید. بعد از یک روز مجدد سطح آب استخر و دلو را با طناب علامت گذاری کنید. اگر سطح آب استخر یا منبع از سطح آب دلو بیشتر پایین رفته بود، این امکان وجود دارد که نشت آب در سیستم های لوله کشی یا منبع آب و یا استخر رخ داده باشد.

اقداماتی در وقت شکستن و نشتی لوله ساختمان

اقداماتی در وقت شکستن و نشتی لوله ساختمان

اگر لوله های خانه شما شکست و آب جاری شد بهتر است، تا متخصصین تاسیسات بیایند و مشغول تعمیر شکستگی شوند، کارهای زیر را انجام دهید تا آسیب به حداقل برسد:

۱-فلکه آب را ببندید.

شیر فلکه اصلی را ببندید. این شیر فلکه در کنتور ورودی واقع شده است. یا اینکه در خانه های آپارتمانی ممکن است در کابینت زیر سینک آشپزخانه پیدایش کنید. یا اینکه در نقطه ورودی لوله آب به خانه می توانید آن را بیابید.

با باز کردن تمام شیرهای آب سرد، آب سرد لوله ها را تخلیه کنید. اگر نشت آب در سقف بوده باشد مراقب باشید که زیر آن قرار نگیرید چون احتمال اینکه گچ مرطوب شده سقوط کند می رود. اگر سقف شروع به برآمدگی کرد می توانید با ایجاد کردن سوراخ هایی به تخلیه آب کمک کنید.

۲-سیستم گرمایش خود را خاموش کنید.

گرمایش مرکزی را خاموش کنید. پکیج یا هرنوع سیستم گرمایش دیگر را خاموش کنید. اگر گرمایش شما با بخاری است مشکلی نیست. سپس شیرهای اب گرم را باز کنید تا لوله های آب گرم خالی شوند.

۳-لوازم الکتریکی را خاموش کنید

لوازم الکتریکی ای که مرطوب شده اند را مانند لامپ ها، مهتابی ها و… خاموش کنید و به آن ها دست نزنید.

۴-لوله کش متخصص خبر کنید.

برای اینکه محل ترکیدگی لوله مشخص شود و تعمیر شود بلافاصله تماس بگیرید تا لوله کش های متخصص تاسیسات در خانه شما حاضر شوند و نسبت به تعمیر اقدام کنند.

 

لوله های یخ زده

نحوه رفع یخزدگی و نشتیابی لوله یخ زده

هنگامی که آب یخ می زند منبسط می شود و می تواند منجر به شکستن لوله شود. به خصوص زمانی این اتفاق می افد که لوله ها محافظت نشده باشند. بنابرین تا زمانی که یخ درون لوله آب نشود شما متوجه شکستگی لوله نخواهید شد.

اگر آب ساختمان شما قطع است و فکر میکنید که این مورد به خاطر یخ زدن لوله هاست، آنها را چک کنید تا ببینید نشانه هایی از شکاف یا آسیب دیگری پیدا می‌کنید و حتما یک لوله کش متخصص خبر کنید.

در مورد لوله های یخ زده نیز باید شیر فلکه اصلی را ببندید و لوله ها را از آب خالی کنید.

چون طول میکشد تا یخ درون لوله آب شود در این زمان فرصت دارید تا وسایل و لوازم را از نزدیکی محل یخ زدگی دور کنید.

اگر می خواهید قسمت یخ زده لوله را گرم کنید بهتر است با آب داغ این کار را بکنید و از مشعل های حرارتی استفاده نکنید.

آموزش رفع نشتی آب به صورت دستی و بدون هزینه

در این ویدیو استفاده از خمیر اپوکسی و بانداژ آب بندی دکتر پایپ جهت رفع نشتی لوله در حالت آفلاین(قطع جریان) آموزش داده میشود. بدون تعویض لوله و با کمترین هزینه. با مشاهده این ویدیو بدون هیچ ابزار خاصی میتوانید نشتی لوله را خودتان رفع نمایید.

 نشت یابی لوله با دستگاه - نشتی لوله شوفاژ - نشت یابی لوله های آب - دستگاه نشت یابی لوله آب - نشت یابی - رفع نشتی لوله آب - نشت یابی لوله آب - تشخیص نشتی لوله آب - قیمت لوله شوفاژ - نشتی آب - نشتی لوله - لوله کشی شوفاژ - تشخیص نشتی لوله با دستگاه - نشتیابی - قیمت تشخیص ترکیدگی لوله - نشت آب - نشت یاب آب - دستگاه نشت یاب آب - نشتي لوله آب - هزینه لوله کشی - تعمیر لوله کشی - تشخیص ترکیدگی لوله آب - تعمیر شوفاژ غرب تهران - تعمیرات لوله کشی - تعمیرات شوفاژ غرب تهران - لوله شوفاژ - شیر شوفاژ - نشت - نشت آب در ساختمان - تعمیر لوله آب - نشت یابی آب - نشت یابی لوله های فاضلاب - نشت یاب لوله آب - نشت اب - دستگاه تشخیص نشتی آب - رفع نشتی تانکر آب - سوراخ کنار کنتور آب - تعمیر ترکیدگی لوله - تعمیر لوله فاضلاب - هزینه لوله کشی ساختمان - مخزن شوفاژ - تعمیرات لوله کشی ساختمان - لوله کشی شوفاژ تهران - قیمت لوله کشی ساختمان - لوله فلزی آب

اینستاگرام
terkidegilole@
تلفن های تماس
آدرس
شمال تهران ، جنوب تهران 
شرق تهران ، غرب تهران
ساعت کاری
شبانه  روزی
لوگوی سایت ترکیدگی لوله
               تشخیص ترکیدگی لوله
               تعمیرات لوله کشی
               رفع نم و رطوبت
               رفع بوی فاضلاب

شرکت فنی تاسیساتی تکنوین یک سامانه هوشمند خدمات تاسیساتی میباشد که با بیش از ۱۰ سال تجربه کار و ارائه خدمات در عرصه تاسیسات ساختمان《تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه ، نشت یابی لوله ، رفع نم رطوبت با دستگاه و ...》راه اندازی شده است.