تشخیص ترکیدگی لوله | لوله بازکنی | لوله کشی ساختمان

رفع نم و رطوبت با دستگاه

یکی از بزرگترین مشکلاتی که افراد در محل کار و خانه هایشان با آن روبرو می شوند، ترک خوردگی و ریزش گچ سقف و دیوارهاست! عوامل مختلفی برای به وجود آمدن نم دیوار و سقف ها وجود دارند و همچنین راه های زیادی هم برای برطرف کردن نم و رطوبت هستند که یکی از رایج ترین و بهترین آن ها رفع نم و رطوبت با دستگاه می باشد. عوامل بسیار زیادی در ایجاد نم و رطوبت در ساختمان ها دخیل هستند و در صورت عدم تشخیص به موقع و برطرف نکردن آن می تواند خسارات فراوان و جبران ناپذیری به واحدهای ساختمانی وارد کند .  از مهم ترین و بارزترین آثار نم و رطونت ، تغییر رنگ و فرو ریختن گچ سقف یا دیوارها ، ایجاد بوی نم و رطوبت  می باشد و پوسته دادن گچ و رنگ دیوار و باز شدن پسب کاغذدیواری ها میباشد . رفع نم و رطوبت یکی از پردردسر ترین کارهایی است که ساکنین ساختمان ها با آن مواجه هستند . نم و رطوبت از رایج ترین مشکلات وارده به بنا می باشد که غالباً در محل های مختلفی مثل دیوارهای بیرونی ، سقف ، سرویس بهداشتی و حمام و همچنین آشپزخانه به وجود می آید زیرا این مکان ها : 1- رطوبت زیادی دارند  2- به صورت عادی اکثر موارد لوله کشی آب ساختمان در این مکان ها جایگذاری می شوند  3- چون دارای انواع شیر آلات می باشند.
برای رفع نم و رطوبت در هر بخش از ساختمان، ابتدا باید علت آن شناسایی و رفع شود. سپس اقداماتی در جهت ترمیم ساختمان (عایق رطوبتی، گچ و نقاشی دیوار) انجام می شود.
This image for Image Layouts addon
نم و رطوبت در آپارتمان ها و ویلاها به علت های مختلفی می تواند ایجاد شود از جمله این علل میتوان به این موارد اشاره نمود:

 • نشت و ترکیدگی لوله
 • عایق کاری نادرست ایزوگام یا قیرگونی سقف و دیوارها
 • وجود مشکل در تاسیسات لوله کشی ساختمان و لوله کشی نامناسب و یا لوله کشی فرسوده
 • جمع شدن آب باران روی سقف و جمع نکردن آن
 • عدم اجرای صحیح کف شور
 • بندکشی نامناسب درز بین کاشی های سرویس بهداشتی و حمام
 • خشک کردن لباس ها در محیط داخلی منزل
 • استفاده از دستگاه های ایجاد نم و بخور در اتاق
 • شستن دیوارها و استفاده از مواد شوینده به دفعات زیاد
 • عدم استفاده از فلاش تانک ها و لوله های با کیفیت

1- نم و رطوبت ناشی از نشت و ترکیدگی لوله های آب

امکان دارد در آپارتمان شما یا واحدهای همسایگان شما ترکیدگی لوله اتفاق افتاده باشد و این امر علت ایجاد رطوبت در منزل شما شده باشد. اگر به دلیل نشت آب این اتفاق افتاده باشد به شدت نگران کننده است چون یکی از مهمترین و شایع ترین علت های تخریب ساختمان ها همین نشتی لوله آب است، ترکیدگی لوله و نشت آب را واقعا جدی بگیرید در برخی موارد پیش آمده که نشت آب بسیار جزئی در ساختمان بوده ولی به مرور زمان به صورت رطوبت و نم جذب دیوارها و همچنین شالوده ساختمان شده و اگر باعث تخریب ساختمان نشود حتما به گچ دیوارها و سقف ساختمان صدمه زده و در مواردی باعث ایجاد بوی نم و رطوبت در کل منزل خواهد شد.
تیم تاسیساتی تکنوین برای حصول اطمینان از نبود نشت آب در ساختمان یا ترکیدگی لوله ، از دستگاه مخصوص نشت یاب آب یا همان دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله استفاده می کنند. برای آگاهی بیشتر درباره روش های تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه توصیه می کنیم حتماً این مطلب را مطالعه نمایید .
رفع نم و رطوبت ترکیدگی لوله

2-نم و رطوبت عایق کاری نادرست ایزوگام یا قیرگونی سقف و دیوارها

همانطور که گفتیم یکی دیگر از علل شایع نم و رطوبت در ساختمان میتواند عیب در قیرگونی و عایق بندی ها در قسمتهای مختلف ساختمان باشد. در برخی موارد علت رطوبت و نم سقف ساختمان مربوط به عایق کاری نا مناسب میباشد. بسیاری از دوستان و همکاران تشخیص میدهند که ایزوگام و عایق آشپزخانه، توالت، حمام یا سقف ساختمان سوراخ و یا دچار مشکل دیگری شده و باعث ایجاد رطوبت و نم می‌شود که این حدس در موارد زیادی درست است و وجود چنین مشکلی سبب به وجود آمدن رطوبت در سقف یا دیوارها شده است. اما عدم تشخیص دقیق علت و محل عامل ایجاد کننده ی رطوبت سبب تخریب بی مورد محل هایی از بنا می شود که در آخر نه تنها منجر به رفع مشکل نمی شوند بلکه وقت و هزینه ی اضافه به ساکنین تحمیل می کنند .
در اینجا برای اینکه مشکل نم و رطوبت به راحتی و البته با کمترین هزینه و کمترین به هم ریختگی حل شود بهتر است با متخصصانی که دارای تجربه کافی و البته دارای دستگاه های تشخیص علت نم و رطوبت هستند مشورت کنید.

3- لوله کشی نا مناسب و یا لوله کشی فرسوده

در موارد بسیار چشمگیری نقص در تاسیسات لوله کشی و زیربنایی ساختمان باعث ایجاد رطوبت و نم بوده است. در اصل بیشتر این مشکلات ناشی از اشکال در سیستم فاضلاب ساختمان میباشد که چندین دسته تقسیم میوند از جمله:
 1. نقص در سیفون تخلیه فاضلاب ماشین ظرف شویی و ماشین لباسشویی
 2. نقص در سیستم تخلیه فاضلاب سرویس بهداشتی (توالت) یا حمام و وان
 3. نقص در کارگذاشتن روشویی
 4. نقص در سیستم تخلیه فاضلاب وان حمام
 5. نقص در سینک ظرفشویی
 6. نقص و عدم اجرای صحیح کفشور ها در قسمت های مختلف ساختمان
نقص در سیستم تخلیه توالت و اشکالات مختلف دیگر که ممکن است در هر قسمتی از تاسیسات ساختمان به وجود آمده باشد. با پیدا کردن مشکل می‌توان اقدام به رفع نم و رطوبت نمود.
نکته حائز اهمیت آن است که هرگونه اقدام در زمینه رفع نم می بایست پس از برطرف کردن نشتی لوله ها باشد!
رفع نم و رطوبت لوله کشی نا مناسب و یا لوله کشی فرسوده

4- جمع شدن آب باران روی سقف

در برخی موارد هیچ نوع نشتی در ساختمان وجود ندارد و علت نم و رطوبت ناشی از نفوذ آب باران به لایه های زیرین ایزوگام و یا پوشش های دیگر سقف و شیروانی میباشددر این موارد یا به علت عایقکاری نامناسب و یا به علت پدید آمدن سوراخ در سقف، پس از بارش باران، آب و نم به لایه های داخل ساختمان نفوذ می‌کند. لازم به ذکر است در این موارد با بررسی دقیق و یافتن محل رخنه آب باران به عایق بندی سقف و دیوار ها می‌توان مشکل را حل کرده و نم و رطوبت ساختمان را رفع نم نمود.

5- عدم اجرای صحیح کف شور

در موارد شایعی عدم توجه به جایگذاری دقیق لوله و اتصالات کفشورهای بالکن ها ، آشپزخانه ها و سرویس های بهداشتی و همچنین شکستن و آسیب دیدن کفشور علت نفوذ آب به لایه های زیرین و در نتیجه آب زدگی و نم زدن واحدهای زیرین می باشد .

رفع نم و رطوبت عدم اجرای صحیح کف شور

6- بندکشی نامناسب درز بین کاشی های سرویس بهداشتی و حمام

با جای استفاده از دوغاب می توانید از مواد شیمیایی و صنعتی ای که برای این منظور ساخته شده اند نیز استفاده کنید که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد : ژل آب بندی C2، مایع آب بندی Timax ، ژیکا بام ، پودر بندکشی ویژه (ضد آب) ، پودر بندکاشی نانویی NanoShine و ...

رفع نم و رطوبت بندکشی نامناسب

7- خشک کردن لباس ها در محیط داخلی منزل

 یکی از معضلاتی که امروزه اکثر مردم به ویژه ساکنین آپارتمان ها و برج ها و مجمتمع های مسکونی با آن درگیر هستند عدم تعبیه محلی مناسب برای خشک کردن لباس ها می باشد که در نتیجه ی آن ساکنین مجبور می شوند البسه ی خود را داخل واحدها خشک کنند که رطوبت موجود در این لباس ها می تواند باعث ایجاد نم و رطوبت در دیوارها شوند .
خشک کردن لباسها در ساختمان باعث افزایش رطوبت داخل ساختمان و در دراز مدت باعث ایجاد رطوبت در ساختمان می‌شود. یکی دیگر از عواملی که باعث نم کشیدن دیوارها و لزوم رفع نم آنها می‌شود زیاد ماندن لباسهای خیس در فضای خانه است که معمولا زیاد هم اتفاق می‌افتد. بسیاری از خانه‌ها آپارتمانی اند و دیگر فضایی برای خشک کردن لباسها وجود ندارد و خانمهای خانه مجبور هستند لباسها را در خانه خشک کنند. اگر می‌خواهید این کار را بکنید سعی کنید به سرعت لباسها را خشک کنید. اگر نم اتاق زیاد شود به اجبار باید اتاق را رفع نم نمود. رفع نم و رطوبت ساختمان مشکلات فراوانی دارد. پیشنهاد ما این است اگر مجبور هستید لباس ها را در داخل واحد خود خشک کنید تا حد ممکن رطوبت لباس ها را از طرق مختلف مثل انداختن در خشک کن لباسشویی کاهش دهید و سعی کنید آن ها را با قرار دادن در جلوی تابش نور خورشید و جریان باد سریع تر خشک کنید.

8- استفاده از دستگاه های ایجاد نم و بخور در اتاق

در برخی از خانه‌ها از وسیله‌های افزایش رطوبت استفاده می‌شود که بهتر است استفاده از آنها کاهش یابد تا از ایجاد رطوبت در دیوارها و سقف ساختمان جلوگیری شود.اگر رطوبت اتاق زیاد باشد، در مدت طولانی باعث ایجاد رطوبت در ساختمان می‌شود، از راه‌های کاهش رطوبت، بازکردن پنجره‌ها است که باعث خروج رطوبت خانه می‌شود. به هر حال رطوبت ساختمان باید کاهش یابد.

9- شستن دیوارها و استفاده از مواد شوینده

 اگر عادت دارید که دیوارهای خانه را بشویید هنگام شستن دیوارها مواظب باشید آب زیادی روی دیوارها نریزد تا از ایجاد رطوبت در دیوارها جلوگیری شود و نیازی به رفع نم و رطوبت دیوارها نباشد. برخی از خانواده‌ها برای اینکه دیوار تمیزتری داشته باشند در فواصل کوتاه دیوارهای خانه را می‌شویند که این کار درست نیست. و باعث ایجاد رطوبت در دیوارها می‌شود. همچنین استفاده از مواد شوینده در دفعات زیاد می‌تواند باعث نم کشیدن دیوار و همچنین از بین رفتن رنگ دیوار شود که این کار درست نیست. در این صورت رفع نم دیوار الزامیست.

شستن دیوارها

10- عدم استفاده از فلاش تانک ها و لوله های با کیفیت

لطفا از لوازم و اتصالات مطمعن و مناسب برای لوله کشی آب و فاضلاب خانه خود استفاده نمایید که به این زودی ها شمارو به دردسر نندازند.
اگر هوای منطقه ای که ساختمان در آن بنا شده شرجی باشد به علت رطوبت ، هوای شرجی میتونه منجربه پوسیدگی رنگ و گچ ساختمان بشه و با ایجاد ترک باعث ریزش گچ ساختمان بشه.
حتی اگر مدت زیادی از عمر ساختمان و یا گچ و رنگ آن نمیگذرد این مورد میتواند شامل حال شما نیز باشه چرا که پوسیدگی با توجه به شرایطی خاص بوجود میاد که از این شرایط میتوان به جنس گچ و رنگ و یا حتی دمای هوا اشاره کرد و ممکن هست که همراه با ریزش گچ دیوار و سقف به صورت پودر باشه.
اگر با توجه به این نکته ها هنوز شک دارید که دیوار یا سقف منزل یا محل کار شما نم داده و یا لوله ای ترکیده باشه میتونید با ما تماس بگیرید ، تکنیسین های ما به سرعت خود را به محل رسانده و با استفاده از بروزترین دستگاه های تشخیص رطوبت وضعیت دقیق را پس از بررسی کامل به شما گزارش میدهند و به شما مشکل کار را میگویند.

اینستاگرام
terkidegilole@
تلفن های تماس
آدرس
شمال تهران ، جنوب تهران 
شرق تهران ، غرب تهران
ساعت کاری
شبانه  روزی
لوگوی سایت ترکیدگی لوله
               تشخیص ترکیدگی لوله
               تعمیرات لوله کشی
               رفع نم و رطوبت
               رفع بوی فاضلاب

شرکت فنی تاسیساتی تکنوین یک سامانه هوشمند خدمات تاسیساتی میباشد که با بیش از ۱۰ سال تجربه کار و ارائه خدمات در عرصه تاسیسات ساختمان《تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه ، نشت یابی لوله ، رفع نم رطوبت با دستگاه و ...》راه اندازی شده است.